agile42

Yaklaşımımız

 

agile42 olarak biz, her büyüklükte ve her sektörden işletmelere agile yöntemleri benimsemeleri için yardımcı olmakta ustayız. Agile dönüşümündeki ihtiyacınıza göre şirketinize rehberlik eder ve destek verir, ayrıca takımlarınıza Scrum, Kanban ya da Lean kullanmaları konusunda yardımcı olabiliriz.

Başarısı kanıtlanmış pratiklerimizle Agile yolculuğunuzda eşlik eder, ve daha önemlisi, takımlarınızın bu pratiklerin altında yatan prensipleri içselleştirmelerini sağlarız. Önceden tanımlanmış, standart kalıp çözümler yerine, kendi (Agile) çalışma biçiminizi oluşturmanıza yardımcı oluruz. Düzenli geriye bakışlarla ve sürekli gelişim yoluyla, kendi çözümlerinizi bulmanıza ve süreçleri optimize etmenize olanak sağlarız.

Yaklaşımımız benzersizdir: Agile dönüşümünüzü kalıcı ve sürdürülebilir kılarız.

Yerel/Küçük İşletmeler mi, Uluslararası Kurumsal Şirketler mi?

Tam kadro bir dizi koçluk araçları ve eğitimle, agile42 olarak her boyutta işletmelerle birlikte çalışabilir, hem Agile dönüşümlerine yardım eder, hem de şirketin genel büyümesine katkı sağlayabiliriz. Farklı firmaların ve takımların ihtiyaçları da farklı olduğu için, firmalarla yakın çalışarak ihtiyaçları belirler, koçluk hizmetimizi buna göre şekillendiririz. Her türden şirkete başarıyla eğitim ve koçluk yapmışlığımız var – Siemens ve Ericsson gibi büyük ve uluslararası şirketlerden tutun, Ableton ve Chip gibi orta ölçekli işletmelere, ve Babbel, Juwelo ya da eBuddy gibi yeni kurulan firmalara kadar. Detaylı bilgi için, Referanslarımız bölümüne bakabilirsiniz.

 

Agile Prensipleri

Yaklaşımımız Agile prensiplerinin sağlam temeline dayanır. Asla dogmatik değilizdir. Bunun yerine, müşterimizin durumuna göre en faydalı olacak araç ve yöntemleri uygularız. Biz şuna inanırız: Agile uygulamak, şirketlerin iş yapış şeklini ve yaklaşımlarını daha öngörülebilir ve esnek kılmanın en iyi yoludur. Yalnızca tek bir ‘standart-beden-her-bedene-olur’ metod sunmak yerine, geniş bir dizi Agile yöntemi kullanırız. Kendimize has pratikler ve araçlarla, dönüşümüzünü şirketiniz için en uygun şekilde ölçeklendiririz.

(Uçtan Uca) Başarılı Bir Agile Dönüşümü Gerçekleştirmek

Agile dönüşümünüzde rehberlik etmek için, uçtan uca bir yaklaşımı ve kanıtlanmış bir dizi koçluk aracı ve eğitim modülünü baz alan Enterprise Transition Framework™ (ETF), kullanırız. Enterprise Transition Framework, yıllar içinde çeşitli büyüklük ve sektörlerdeki şirketlerin başarılı projeleri baz alınarak geliştirildi. Deneyimli Agile Koçlarımız, siz tanımlanmış iş hedeflerinize doğru ilerlerken, firmanızın değişimin etkilerini özümsemesine ve bu değişimden doğan gelişimi takip edip ölçümlemesine yardımcı olur. Kalıcı ve sürdürülebilir bir dönüşüm için, şirketinizde iç koçluk yetileri gelişmesi gerekecek. Bu bağlamda, koçlarınızın öğrenme sürecini hızlandıracak ve firmanızın Agile’ı tabandan tavana ya da tavandan tabana etkili bir şekilde ölçeklemesine yardımcı olmak için, Team Coaching Framework’ü geliştirdik.

4 Adımda Agile Yolculuğu

4 Adımda Agile Yolculuğu

  1. Değerlendirme (Assessment): Mevcut durumu anlamak
  2. Strateji: Doğru Agile stratejisini belirlemek
  3. Eğitim: Ortak bir bilgi birikimi oluşturmak
  4. Koçluk: Sürekli gelişim için Agile prensiplerini özümsemek

"4 Adımda Agile Yolculuğu"  hakkında daha fazla bilgi

Sürdürülebilir Kalite ve Sürekli İyileşme

Agile hazır paket bir program, ya da ‘tak-çalıştır’ bir uygulama değil. Agile çalışma şekline geçiş demek, pek çok düzeyde yeni bir düşünce biçimi ve pratikler demek. İnsanların iletişiminde ve takımlar arası işbirliğinde değişiklikler olacak;  yöneticiler de değişip dönüşerek Agile liderlerine evrilecekler. Burada bizim odaklandığımız nokta, müşterilerimizin iş başarısıdır. Sayısız şirketin Agile yolculuğuna tanıklık ve rehberlik eden koçlarımız, sistemdeki gedikleri, iletişim hatalarını ve sorun olabilecek teknolojileri ayırt etmekte ustadır.

Daha fazla bilgi için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.